79601 Prostějov, Vodní 11
servis@safetylock.cz

Jak otevřít zabouchnuté nebo zamčené dveře?

Jak otevřít zabouchnuté nebo zamčené dveře?

Potřebujete otevřít uzamčené nebo zabouchnuté dveře? Jde o zručnost a velmi dobré technické znalosti problematiky mechaniky zámků a cylindrických vložek. Nezapomeňte, že zámek je vlastně docela jednoduché mechanické zařízení, které spolehlivě používáte několikrát denně, ale z druhého pohledu je extrémně odolné právě proti překonání. Pokud zapojíte dostatek snahy, můžete pravděpodobně za dlouhou dobu najít způsob, jak se dostat přes zabouchnutý zámek dostat, otázkou je, zda destruktivně či bez poškození.

Sepsali jsme pár možností, jak zamčené nebo zabouchnuté dveře otevřít. Některé jsou destrukční méně, některé více.

1. Zavolejte zámečníkovi ve vašem okolí

Asi nejrychlejší možnost. A také nejméně nebezpečná a pracná. Prostě si otevřete v telefonu prohlížeč, do google dejte vyhledat „nouzové otevírání dveří“ nebo „otevření zabouchnutých dveří“ a najděte si zkušeného a prověřeného zámečníka ve vašem blízkém okolí.

Ideální je mít takového NONSTOP zámečníka uloženého v telefonu. Pro všechny případy. Může se to kdykoliv hodit.

Další možností je zavolat na infolinku 1188 a požádat operátora o sdělení čísla na nonstop zámečníka ve vašem okolí.

Ovšem pozor. Ani takový zámečník neotevře dveře každému. Nachystejte si občanský průkaz nebo jiný doklad vaší totožnosti. Také si zkontroluje vaše trvalé bydliště.

Cena takového otevření dveří se pohybuje v řádu stokorun. Běžně kolem 700-900 Kč, cena se ale může zvýšit, pokud máte zámek vyšší bezpečnostní třídy, nebo pokud máte zámek zamčený a nejen zabouchnutý.

2. Zavolejte hasiče

To ale není tak jednoduché. Hasiče můžete volat jen v případě, že je ohrožen váš život nebo bezpečí. Takže, pokud vás zabouchnuté dveře uvěznily na balkoně, hasiče zavolat můžete. Je to jistě lepší, než přelézat v sedmém patře k sousedovi.

Hasiči si samozřejmě peníze nevezmou, otevření od nich je zdarma. Ale opravdu hasiče volejte jen v případě nebezpečí. V opačném případě se celá věc může dostat k policii. Zneužívat hasiče je trestné.

Hlavně také hasiči nepoužijí šetrnou metodu překonání zámku, ale vzhledem k tomu že zachraňují lidský život, mohou i dveře či zámek jakkoliv poškodit či dokonce zničit.

3. Zkuste otevřít dveře sami

Destruktivní metody, jako je vyrážení dveří, nebo páčení zámku, to vždy nechte až jako poslední možnost. Zničení dveří, zámku, nebo obojího vyjde na docela dost peněz. Můžete také zničit zárubeň dveří. Takže pokud nechcete sahat hluboko do peněženky, dveře nevyrážejte ani nepačte.

Jaké jsou nedestruktivní metody otevření zabouchnutých nebo zamčených dveří? I takové existují. Ale chce to zručnost a potřebné vybavení. Jsou to například následující metody:

Lockpicking – jedná se o jakýsi sport nebo hobby. Je to otevírání zámků nedestruktivní cestou. K této metodě otevření zámků ale potřebujete speciální vybavení.

Bumping – další metoda otevření dveří. Opět ale potřebujete specializované vybavení. Stačí speciální klíč zasunout do zámku, bouchnout a dveře jsou otevřené.

Karta – ano, i kreditní karta nebo plíšek může posloužit k otevření dveří. Ale pouze zabouchnutých. Touto kartou vlastně stlačíte jazýček zámku tak, aby se dveře otevřely. V horším případě kartu zlomíte.

Pokud ale můžeme poradit, zavolejte NONSTOP zámečníka. Většina těchto metod není snadných a někdy uděláte více škody, než užitku a následně ztěžuje zásah profesionála.